پنج ویژگی قطار نور که آن را به انتخاب اول شما تبدیل خواهد کرد

قطار برای همه ما بخشی از خاطرات کودکی مان به حساب می آید، که معمولا در سفرهای تابستانی انتخاب اول خانواده ها بود و همه ما در ذهنمان کوپه های 6 نفره تنگ و کوچکی را در خاطر داریم که برای بالا رفتن از تخت هایش در رقابت بچه های هم سفرمان و کلنجار رفتن با بزرگترها بودیم. این روزها دیگر خبری از آن کوپه ها و مسافرت ها نیست و یا حداقل شما می توانید انتخاب بهتری برای لذت بردن از یک سفر ریلی در کنار خانواده تان داشته باشید. در ادامه شما را با پنج ویژگی قطار پنج ستاره نور آشنا می کنیم که آن را به انتخاب اول شما برای سفر با قطار بدل خواهد کرد.

  • سفر با جوان ترین و مدرنترین قطار پنج ستاره کشور

قطارهای پنج ستاره نور با میانگین عمر 8 سال جوان ترین و مدرنترین  قطار پنج ستاره کشور به شمار می روند، ناوگان شرکت از بروزترین امکانات رفاهی و فنی برخوردار است و بخش های مختلف آن توسط کشورهای اروپایی ساخته و در یکی از معتبرترین تولید کنندگان واگن های مسافربری در چین پیکربندی شده است. کیفیت بالا و امکانات این قطار باعث شده است که در سال 97 به عنوان قطار برگزیده کشور از نگاه مسافر از طرف راه آهن ج ا ا انتخاب شود، به طوری که از کمترین میزان شکایت ثبت شده در میان ناوگان ریلی کشور تا به امروز برخوردار است.

 

  • کوپه های مسافری راحت با امکانات پیشرفته

کوپه های 4 نفره قطارهای پنح ستاره نور یکی از راحت ترین و پیشرفته ترین نمونه های موجود در ناوگان ریلی کشور به شمار می آیند، تمامی این کوپه به صورت کاملا ایزوله و عایق بندی شده در برابر صدا و حرارت طراحی و ساخته شده اند، صندلی و تخت خواب های تعبیه شده در آن ها با عرض بیشتر نسبت به نمونه های مشابه، و برخورداری از حفاظ خواب، راحتی بیشتری را در زمان خواب و استراحت در اختیار مسافر قرار می دهند، سیستم تهویه قابل تنظیم، در کنار سیستم چند رسانه ای قطار و امکان فراخوانی مهماندار از داخل کوپه همه چیز را برای یک سفر بی دغدغه و آرام فراهم می کند، در کنار این امکانات سیستم تعلیق مجهز به بالشتک های هوا (Air Spring) تا 90 درصد از تنش های ناشی حرکت به روی ریل را خنثی کرده و مسافر میزان بسیار کمی از تکان را در طول سفر احساس خواهد کرد.

 

  • واگن های عریض تر، همه چیز در دسترس شما

واگن های قطارهای پنج ستاره نور از عرض بیشتری در مقایسه با سایر قطارهای شبکه ریلی برخوردارند، که این موضوع باعث راحتی بیشتر در تردد مسافرین می شود، کلیه این واگن و فضاهای عمومی قطار به دوربین های مداربسته و سیستم های اطفا حریق مجهز شده اند، همچنین دو عدد سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر واگن قطار پنج ستاره نور قرار دارند که دارای چراغ اشغال می باشند و با امکاناتی نظیر میز تعویض کودک، مخزن نگهداری فضولات (سمپتیک) و سیفون پنوماتیک با تکیه بر اصول بهداشتی، راحتی بیشتری را برای مسافرین در طول سفر به فراهم می کنند.

  

  • صرف شام در یک رستوران پنج ستاره متحرک

قطارهای پنج ستاره نور به واگن رستوران با برخورداری از آشپزخانه، فروشگاه و کتابخانه مجهز شده اند، در کلاس فرست، بیزینس و اکونومی و همچنین در قطارهای 4 ستاره نور کلیه مسافرین می توانند با توجه به کلاس سفرشان در این رستوران پذیرایی شده و از امکانات آن استفاده کنند، همچنین کتابخانه تعبیه شده در این فضا با بیش از 30 جلد کتاب تنوع بسیار خوبی برای پاسخگویی به سلایق مختلف مسافرین را دارد، در طول سفر نیز شما می توانید از فروشگاه رستوران انوع تنقلات و نوشیدنی های مورد علاقه تان خریداری کنید.

 

  • سرویس خواب VIP و پکیج بهداشتی

یکی دیگر از وجه تمایزهای این قطار ارائه سرویس خواب باکیفیت و ممتاز به مسافرین جهت استراحت در شب می باشد از آنجا که تمام مسیرهای این قطار بخشی از مسیر خود را در طول شب سپری می کنند، فراهم کردن امکانات رفاهی برای خوابی راحت برای مسافرین نکته بسیار مهمی به شمار می رود، علاوه بر سرویس خواب به تمامی مسافران قطارهای پنج ستاره نور یک پکیج بهداشتی شامل، دمپایی، مسواک و شانه ارائه می شود که می تواند تداعی کننده اقامت در یک هتل درجه یک برای مسافرین این قطار باشد.

 

در خاتمه لازم به ذکر است  قطار نور در 7 سال اخیر بالاترین ضریب اشغال را در میان کلیه شرکتهای صنعت حمل و نقل ریلی کشور داشته است و همچنین در سال 97 با ضریب اشغال 93 درصدی 15 درصد از شرکت دوم این لیست، بیشتر مورد استقبال مسافرین قرار گرفته است.