قطار جدید شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا را بشناسید.

قطار سه ستاره مهدیس با هدف ارائه خدمات به طیف وسیعی از جامعه که خواستار سفر اقتصادی با قطار به مشهد مقدس بودند توسط شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا راه اندازی شد، قطار سه ستاره مهدیس که از سری واگن های پارسی به حساب می آید با بازسازی 100 درصدی و تجهیز شدن به امکاناتی نظیر سیستم سرگرمی بر بستر وای فای (اینترانت)، رستوران و سیستم  تهویه قابل تنظیم با قطارهای چهارستاره راه آهن جمهوری اسلامی ایران رقابت می کند،

این قطار از 8 واگن مسافربری و 1 واگن رستوران تشکیل شده است و در هر واگن 11 کوپه 6 تخته خوابه در اختیار مسافرین گرامی قرار دارد، همچنین 2 واگن نیز در مواقع اضطراری به عنوان واگن ذخیره به مسافران این قطار خدمات رسانی می کنند. حداکثر سرعت سیر این قطار 140 کیلومتر بر ساعت است و هر واگن آن به امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، نیم کوپه مهماندار مجهز به تجهیزات سرمایشی و گرمایشی نگهداری غذا و همچنین دوربین مدار بسته در امکان عمومی مجهز شده است. همچنین واگن رستوران با ظرفیت 40 نفر آماده پذیرایی از مسافرین در طول سفر می باشد.

تمامی کوپه های مسافربری قطار مهدیس به سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی با قابلیت کنترل توسط مسافر، تجهیز شده است، همچنین کلیه صندلی ها و تخت خواب های  این قطار با روکش پارچه نسوز دوخته شده است و در بدنه قطار نیز از عایق دما و صدا استفاده شده تا مسافرین در شرایط استراحت از بیشترین میزان آسایش برخوردار باشند. پریز برق، قفل شب بند، آینه، سیستم ترمز اضطراری، چکش ایمنی و سطل زباله از دیگر امکانات این کوپه ها به شمار می رود.

این قطار با برنامه ریزی انجام شده از روز نهم آذر ماه در مسیر بستان آباد واقع در استان آذربیجان شرقی به مشهد مقدس و بلعکس خدمات رسانی می کند و در طول مسیر از شهرهای بستان آباد، میانه، زنجان، قزوین، کرج و تهران عبور می کند. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید بلیط به پایگاه اینترنتی قطارهای پنج ستاره نور، صفحه قطار مهدیس مراجعه کنند.